kandydatów

Etat Audytor wewnętrzny

Firma: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku miejsce pracy: Gdańsk

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Audytor wewnętrzny
Miejsce pracy: Gdańsk
Ogłoszenie o naborze Nr 115427

Warunki pracy

- bariery architektoniczne - brak wind, odpowiednio dostosowanych toalet dla osób niepełnosprawnych, - praca biurowa
przy komputerze powyżej 4 h dziennie przy naturalnym i sztucznym oświetleniu, - stanowisko pracy zlokalizowane w
siedzibie urzędu, - większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej, - podstawowe wyposażenie na stanowisku
to: komputer, telefon, drukarka, - praca w terenie, zagrożenie korupcją, krajowe wyjazdy służbowe, stres związany z obsługą klientów zewnętrznych i przeprowadzaniem kontroli

Zakres zadań

  • identyfikacja i analiza obszarów ryzyka tj. działań i problemów wymagających przeprowadzenia audytu wewnętrznego w celu przygotowania rocznego i strategicznego planu audytu,
  • przeprowadzanie zadań audytowych w oparciu o obowiązujące procedury i standardy łącznie z koordynacją pracy pracowników innych komórek organizacyjnych w celu realizacji audytu,
  • wykonywanie czynności doradczych mających na celu usprawnienie funkcjonowania jednostki i poprawę skuteczności działania,
  • przedstawienie wniosków z przeprowadzonego audytu zmierzających do wyeliminowania nieprawidłowości stwierdzonych w obszarze poddanym audytowi lub mających wpływ na usprawnienie wykonywanej pracy i realizacji zadań w celu podjęcia działań przez kierownika jednostki,
  • sporządzanie sprawozdań z przeprowadzonych zadań audytowych oraz rocznego planu audytu celem przedstawienia do wglądu uprawnionym podmiotom,
  • monitorowanie wykonania wniosków poaudytowych oraz wykonywanie czynności sprawdzających w celu oceny stopnia ich wdrożenia,
  • przygotowanie rocznego planu audytu w celu przedstawienia uprawnionym podmiotom,
  • prowadznie dokumentacji audytu, tj. akt stałych i bieżących.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w pracy na stanowisku audytora wewnętrznego w obszarze związanym z przeprowadzaniem audytów
  • kwalifikacje zawodowe do przeprowadzania audytu wewnętrznego: złożony z wynikiem pozytywnym egzamin na audytora wewnętrznego lub ukończona aplikacja kontrolerska i złożony egzamin kontrolerski z wynikiem pozytywnym lub złożony z wynikiem pozytywnym egzamin kwalifikacyjny na stanowisko inspektora kontroli skarbowej lub uprawnienia biegłego rewidenta lub posiadanie jednego z certyfikatów: CIA, CGAP, CISA, ACCA, CFE, CCSA, CFSA,CFA,
  • praktyczna znajomość zasad przeprowadzania audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych,
  • znajomość ustawy o finansach publicznych, zasad rachunkowości, procedur budżetowych, zamówień publicznych i kodeksu postępowania administracyjnego,
  • samodzielność, zdolność analitycznego myślenia, umiejętność analizowania i interpretowania przepisów prawa, umiejętność logicznego formułowania myśli, komunikatywność i kreatywność,
  • znajomość i umiejętność stosowania narządzi i technik audytorskich
  • poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "TAJNE" lub wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe