Etat Operatora numerów alarmowych w centrum powiadamiania ratunkowego w wydziale bezpieczeństwa i zarządz

Firma: Gdański Urząd Pracy miejsce pracy: Gdańsk

Gdański Urząd Pracy
Operatora numerów alarmowych w centrum powiadamiania ratunkowego w wydziale bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowegow
Miejsce pracy: Gdańsk
Numer: StPr/21/4806
OBOWIĄZKI:
Osoba na tym stanowisku:Obsługuje zgłoszenia alarmowe wpływające do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, według następującej ogólnej procedury:1) odbiór zgłoszenia alarmowego od osoby zgłaszającej;2) zarejestrowanie zgłoszenia alarmowego w systemie teleinformatycznym;3) uzyskanie informacji o:a) rodzaju zdarzenia lub zagrożenia,b) miejscu zdarzenia lub zagrożenia - w przypadku wątpliwości związanych z ustaleniem dokładnego miejsca zdarzenia lub zagrożenia należy uzyskać dodatkowe informacje dotyczące miejsca zdarzenia lub zagrożenia umożliwiające szybkie dotarcie właściwych podmiotów ratowniczych,c) liczbie osób poszkodowanych lub będących w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego,d) danych osoby zgłaszającej obejmujących imię, nazwisko oraz numer telefonu, jeżeli je podała, na wypadek konieczności uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu lub zagrożeniu,e) innych istotnych okolicznościach zdarzenia lub zagrożenia umożliwiających podjęcie czynności przez podmioty ratownicze;4) potwierdzenie osobie zgłaszającej przyjęcia zgłoszenia alarmowego;5) przekazanie zgłoszenia alarmowego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego właściwemu dyspozytorowi lub dyspozytorom podmiotów ratowniczych;6) przekierowanie połączenia telefonicznego do dyspozytora medycznego w przypadku wymagającym zapewnienia pomocy osobie znajdującej się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego;7) poinformowanie osoby zgłaszającej o przekazaniu zgłoszenia alarmowego do odpowiedniego podmiotu ratowniczego lub podmiotów ratowniczych zgodnie z kwalifikacją rodzaju zdarzenia lub zagrożenia;8) odbiór potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia alarmowego przez właściwego dyspozytora;9) podjęcie niezbędnych czynności zmierzających do spowodowania przyjęcia zgłoszenia alarmowego w przypadku braku potwierdzenia odbioru zgłoszenia alarmowego przez właściwego dyspozytora;Współpracuje z dyspozytorami służb, straży, Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz dyżurnymi centrum zarządzania kryzysowego;Przed rozpoczęciem realizacji zadań związanych z obsługą zgłoszeń alarmowych odbywa szkolenie podstawowe zakończone egzaminem.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, brak

Wymagania inne:

wykształcenie minimum średnie lub średnie branżowe. Znajomość co najmniej jednego języka obcego w stopniu komunikatywnym (potwierdzona certyfikatem lub oświadczeniem kandydata o znajomości języka na danym poziomie). Znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym obsługę zgłoszeń alarmowych (dotyczy osób nie posiadających obywatelstwa polskiego). Znajomość ustaw: o systemie powiadamiania ratunkowego, o wojewodzie i administracji rządowej w województwie. Znajomość rozporządzeń w sprawie: organizacji i sposobu funkcjonowania centrum powiadamiania ratunkowego oraz procedur obsługi zgłoszeń alarmowych; szkoleń pracowników centrum powiadamiania ratunkowego; zakresu informacji zamieszczanych w karcie oceny pracy, karcie oceny kompetencji i karcie samooceny oraz wzorów tych kart; wymagań funkcjonalnych dla systemu teleinformatycznego i interfejsu komunikacyjnego oraz warunków współpracy systemu powiadamiania ratunkowego z Policją, Państwową Strażą Pożarną oraz dysponentami zespołów ratownictwa medycznego; Umiejętności w zakresie: działania pod wpływem stresu i presją czasu, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, precyzyjnego przekazywania komunikatów oraz współpracy. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy na stanowisku dyspozytora medycznego, dyspozytora Państwowej Straży Pożarnej, doświadczenie w pracy związanej z obsługą innych numerów alarmowych, doświadczenie w obsłudze zgłoszeń w obszarze bezpieczeństwa i porządku publicznego, działań ratowniczo gaśniczych lub medycznych działań ratunkowych.

Miejsce pracy:

Gdańsk

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 3 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Gdański Urząd Pracy