kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Gdańsku miejsce pracy: Gdańsk

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Gdańsku
Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Gdańsk
Ogłoszenie o naborze Nr 119618

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

praca administracyjno – biurowa w siedzibie urzędu

Miejsce i otoczenie organizacyjno – techniczne stanowiska pracy:

praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie przy oświetleniu naturalnym i sztucznym, nie występują uciążliwe, szkodliwe i niebezpieczne warunki pracy, podstawowe wyposażenie stanowiska to: zestaw komputerowy, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe, budynek jednopiętrowy bez podjazdów, wejście główne do budynku po dwóch stopniach, stanowisko pracy znajduje się na parterze budynku, pomieszczenia sanitarne nieprzystosowane dla osób poruszających się na wózkach

Zakres zadań

  • wprowadza i dekretuje w systemie finansowo-księgowym operacje na rachunku bankowym wydatków oraz rachunku pomocniczym,
  • kontroluje rozliczenia rozrachunków z kontrahentami,
  • dekretuje i kontroluje wykonanie wydatków w układzie zadaniowym oraz sporządza wymagane przepisami sprawozdania, zestawienia oraz raporty w tym zakresie,
  • przygotowuje dane w zakresie wykonania wydatków w układzie zadaniowym z podległych jednostek,
  • sporządza miesięczne zestawienia i informacje niezbędne dla celów sprawozdawczych o zobowiązaniach jednostki w podziale na paragrafy klasyfikacji budżetowej (konta 201-1, 201-0),
  • prowadzi sprawy dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz dokonuje rozliczeń w tym zakresie wraz z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w księgowości jednostek budżetowych
  • znajomość ustawy o finansach publicznych,
  • znajomość ustawy o rachunkowości,
  • znajomość zasad rachunkowości,
  • znajomość ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i wydanych na jej podstawie przepisów wykonawczych,
  • znajomość przepisów związanych z PPK,
  • dobra organizacja pracy,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność korzystania z przepisów prawa,
  • umiejętność obsługi biurowych aplikacji komputerowych: MS Office (Word, Excel),
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe