kandydatów

Etat Kluczowy Ekspert Utrzymania Ruchu

Firma: Polpharma Biologics miejsce pracy: Gdańsk

Kluczowy Ekspert Utrzymania Ruchu
Gdańsk
Rozwijaj się z nami
Polpharma Biologics to jeden z najnowocześniejszych ośrodków badań i rozwoju oraz produkcji leków biologicznych w Europie. Jesteśmy międzynarodowym zespołem doświadczonych ekspertów oraz ambitnych młodych naukowców posiadających wspólne cele i wartości. Biotechnologia jest naszą pasją, dzięki której wspólnie opracowujemy leki będące nadzieją dla pacjentów cierpiących na ciężkie choroby. Razem tworzymy przyjazne miejsce pracy, w którym możemy się rozwijać oraz realizować swoje ambicje. Dołącz do nas!
Twoja rola

Utrzymanie systemów technicznych wytwarzających, magazynujących i dystrybuujących media oraz systemów produkcyjnych i laboratoryjnych w stanie ciągłej sprawności poprzez wsparcie merytoryczne przy prawidłowej eksploatację i cyklicznymi czynnościami obsługowymi, konserwacyjno-remontowymi, a także awariami i usterkami w obszarze Polpharma Biologics. Ścisła współpraca ze pozostałymi Departamentami / Działami / Zespołami Polpharma Biologics w celu zapewnienia dostępności systemów technicznych.

Twoje zadania
  • Wspiera tworzenie strategii i misji Działu Technicznego.
  • Wspiera codzienne funkcjonowanie Działu Technicznego – spotkania codzienne, tygodniowe, miesięczne. Tworzy, prowadzi, nadzoruje i analizuje wskaźniki KPI Działu Technicznego.
  • Wspiera organizację Działu Technicznego wg filozofii Lean. (5S, TPM, 5xdlaczegoy, Kaizen, FMEA, praca zespołowa).
  • Wspiera i wyznacza standardy przy rozwoju standardów projektu TPM w obszarze produkcyjnych i laboratoryjnych systemów technicznych.
  • Nadzoruje proces analizy krytyczności biznesowej systemów technicznych.
  • Wspiera i nadzoruje wykonanie działań prewencyjnych i konserwacyjno-remontowych.
  • Analizuje przeprowadzone przeglądy (raporty IKR), wnioskuje o zmiany w Instrukcjach Konserwacyjno-Remontowych.
  • Wspiera tworzenie, rewizję i zatwierdzanie dokumentacji projektowej, konserwacyjno-remontowej i jakościowej w obszarze odpowiedzialności Działu Technicznego.
  • Diagnozuje skomplikowane awarie systemów technicznych.
  • Podejmuje działania poawaryjne (wyjaśnianie przyczyn, opracowywanie i wdrażanie działań zapobiegawczym).
  • Kontroluje wskaźniki efektywności Działu Technicznego oraz odpowiednio reaguje i raportuje w przypadku odchyleń. (awaryjność, przestoje nieplanowe z przyczyn technicznych, realizacja przeglądów planowych).
  • Analizuje stan techniczny Systemów Technicznych, opracowuje i podejmuje odpowiednie działania prewencyjne na podstawie aktualnych wskaźników efektywności.
  • Analizuje potrzeby, inicjuje realizację potrzeb zakupowych części zamiennych i podzespołów Systemów Technicznych, niezbędnych do prawidłowej realizacji potrzeb biznesowych Zakładu.
  • Wspiera przy wykorzystaniu oraz szkoli z metod rozwiązywania problemów technicznych. Bierze udział w dochodzeniach jakościowych dotyczących Systemów Technicznych.
  • Opiniuje i realizuje Kontrole Zmian i plany CAPA w zakresie odpowiedzialności.
  • Analizuje i zgłasza potrzeby rozwojowe dla pozostałych Pracowników Działu Technicznego.
  • Szkoli Pracowników Polpharma Biologics z kluczowych procedur, m.in. Główny Plan Konserwacji.
  • Bierze udział w opracowaniu planów obchodów pomieszczeń zgodnie z przyjętymi procedurami jakościowymi oraz planami GEMBA.
  • Opiniuje dokumentację LOTO. Wspiera Pracowników Działu Technicznego w zagadnieniach związanych z Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.
  • Tworzy, zatwierdza i zgłasza potrzeby zmian dla wymagań funkcjonalnych komputerowych systemów wsparcia utrzymania ruchu – system klasy CMMS.
  • Bierze udział w programie optymalizacji kosztów funkcjonowania Działu Technicznego oraz zużycia Mediów.
  • Godnie reprezentuje firmę w kontaktach z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi.
  • Wsparcie przy tworzeniu budżetów OPEX i CAPEX w obszarze odpowiedzialności Działu.
  • Wykonywanie dodatkowych poleceń Przełożonego.
Jeśli posiadasz
  • Wykształcenie wyższe inżynierskie.
  • Świadectwo kwalifikacyjne SEP 'E' i ‘D’ Grupy 1 i 2 - do zajmowania się eksploatacją, konserwacją, remontami i montażem urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji i dozoru powyżej 1kV.
  • Doświadczenie w obsłudze i naprawie maszyn i instalacji przemysłowych o zawansowanych rozwiązaniach technicznych i technologicznych.
  • Znajomość obsługi komputera i pakietu MS Office: Word, Excel, Power Point, Project.
  • Umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną.
  • Znajomość i stosowanie procedur/przepisów BHP/GMP.
  • Znajomość obsługi systemów CMMS, Scada.
Oferujemy
  • Prywatna opieka zdrowotna;
  • Ubezpieczenie na życie;
  • Pracowniczy program emerytalny;
  • Pakiet relokacyjny;
  • Dodatkowy dzień wolny;
  • i więcej…
  • i więcej…
Dlaczego warto do nas dołączyć
Napisz, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcejcareer@polpharmabiologics.com