kandydatów

Etat Konsultant w Zespole Podatków Pośrednich

Firma: PwC miejsce pracy: Gdańsk

W związku z rozwojem jednego z naszych działów podatkowych obecnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Konsultant w Zespole Podatków Pośrednich
Gdańsk

Zakres obowiązków:

  • weryfikacja rozliczeń VAT
  • praca na dużej ilości danych
  • weryfikacja i przygotowywanie zestawień danych oraz JPK
  • bezpośrednia praca z klientami z Polski i zagranicy
  • analiza przepisów, interpretacji oraz orzecznictwa w celu oceny skutków podatkowych i regulacyjnych określonych transakcji
  • formułowaniu rekomendacji podatkowych dla klientów
  • nadzór merytoryczny nad projektami oraz dbanie o ekonomikę projektu
  • nadzorowanie pracy oraz rozwijanie mniej doświadczonych członków zespołu
  • udział w przeglądach podatkowych
  • bieżący kontakt z klientami oraz udzielanie odpowiedzi na ich pytania

Oczekiwania:

  • min. 2 lata doświadczenia w doradztwie podatkowym/dziale podatkowym, w szczególności w zakresie VAT compliance
  • znajomość polskich przepisów podatkowych, zwłaszcza w zakresie VAT
  • umiejętność identyfikowania problemów i aktywnego poszukiwania rozwiązań
  • umiejętność poprawnego, logicznego formułowania porad i pism w języku polskim i angielskim
  • bardzo dobra znajomość j. angielskiego
  • wykształcenie wyższe
  • bardzo dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne, umiejętność pracy w zespole oraz efektywnej komunikacji z klientami oraz współpracownikami
  • dobra znajomość MS Excel

Nasza oferta:

  • szeroki program medyczno-wellbeingowy - pakiet opieki medycznej, różnorodne ubezpieczenia (np. na podróże zagraniczne), coaching, konsultacje psychologiczne, grupy sportowe
  • dostęp do kafeterii - w środku m.in. bony (np. Zalando, Ikea, Allegro, Frisco), zniżki na urządzenia IT (np. Apple, Lenovo, Orange) i na zakup samochodu, Multisport, Możliwość stworzenia indywidualnego planu benefitowego (wybór m.in. personal concierge, pakiet weterynaryjny dla pupila, financial & legal assistance) oraz dostęp do kafeterii - w środku m.in. bony, zniżki na urządzenia IT i zakup samochodu
  • rozwój i podnoszenie kwalifikacji - pełne wsparcie zespołu podczas procesu wdrożenia
  • praca z najlepszymi ekspertami z branży
  • elastyczne warunki - hybrydowy model pracy, elastyczny początek dnia, sabbatical leave, dodatkowy dzień wolny w miesiącu urodzin
  • bardzo dobra atmosfera pracy
  • wolontariat - możliwość wykorzystania 3 godzin w miesiącu
  • a kiedy polubisz to miejsce tak, jak my, możesz polecić znajomych do pracy w PwC w zamian za bonus finansowy

W przypadku wystąpienia problemów przy składaniu aplikacji skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: pl_karieraeksperta@pwc.com

Uprzejmie informujemy, iż adres mailowy pl_karieraeksperta@pwc.com nie służy do przesyłania aplikacji.