kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku miejsce pracy: Gdańsk

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Gdańsk
Ogłoszenie o naborze Nr 105323

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • na stanowisku nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia,

  • pokój biurowy mieści się na 1 piętrze wielokondygnacyjnego budynku, wyposażonego w windę,

  • wejście główne posiada podjazdy dla osób niepełnosprawnych,

  • większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej,

  • praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu,

  • podstawowe wyposażenie na stanowisku to: komputer, telefon, drukarka.

Zakres zadań

  • Nalicza wynagrodzenia i sporządza listy płac (umowy o pracę, umowy cywilnoprawne);
  • Nalicza świadczenia z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego;
  • Sporządza deklaracje rozliczeniowe i korekty do ZUS, PPK, US, PFRON, GUS;
  • Realizuje potrącenia m.in. komornicze i administracyjne;
  • Sporządza zaświadczenia, w tym RP-7, Z-3;
  • Sporządza zestawienia i raporty z zakresu administracji płacowej;
  • Współpracuje z komórką księgową w kwestiach związanych z rozliczeniami płatności wynagrodzeń.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość ustaw: ustawy o pracownikach urzędów państwowych, o systemie ubezpieczeń społecznych, o podatku dochodowym od osób fizycznych, o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, o służbie cywilnej
  • Posiadanie obywatelstwa ukraińskiego – dotyczy obywateli Ukrainy, przebywających legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub których pobyt na tym terytorium jest uznawany za legalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie: kursy/studia podyplomowe w zakresie płac