kandydatów

Etat Księgowy

Firma: Graniczny Inspektorat Weterynarii w Gdańsku miejsce pracy: Gdańsk

Graniczny Inspektorat Weterynarii w Gdańsku
Graniczny Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Księgowy
Miejsce pracy: Gdańsk
Ogłoszenie o naborze Nr 102858

Warunki pracy

  • Praca w ramach podstawowego czasu pracy wykonywana od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w wymiarze nie dłuższym niż 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin na tydzień w przyjętym miesięcznym okresie rozliczeniowym

  • Budynek urzędu wyposażony jest w podjazd dla wózków inwalidzkich oraz posiada toaletę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych, nie posiada drzwi automatycznych

  • Stanowisko wymaga wykonywania pracy w pomieszczeniu biurowym przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu.

  • Podstawowe wyposażenie stanowiska obejmuje: zestaw komputerowy i inne urządzenia biurowe: telefon, faks, drukarka, skaner, urządzenie wielofunkcyjne itp.

Zakres zadań

  • Sporządza listy płac pracowników z tytułu wynagrodzeń za pracę i z tytułu pozostałych dodatkowych świadczeń, ustala wysokość należnego podatku do Urzędu Skarbowego oraz wysokość składek odprowadzanych do ZUS, ustala uprawnienia pracowników do nagród jubileuszowych i pozostałych należnych świadczeń w celu zapewnienia właściwej obsługi płacowej oraz w zakresie ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych pracowników.
  • Prowadzi ewidencję: czasu pracy i absencji pracowników oraz ewidencje urlopów pracowników, uzgadnia i przygotowuje harmonogramy (grafiki) pracy i plany urlopów a także prowadzi obsługę w zakresie podróży służbowych pracowników w celu zapewnienia prawidłowej organizacji pracy w Inspektoracie.
  • Zakłada i prowadzi, oddzielnie dla każdego pracownika, akta osobowe i pozostałą dokumentację w sprawach związanych ze stosunkiem pracy (w tym przygotowuje i sporządza dokumentację związaną z nawiązywaniem, trwaniem i rozwiązywaniem stosunku pracy) oraz przechowuje tę dokumentację w warunkach niegrożących uszkodzeniem lub zniszczeniem w celu zapewnienia realizacji obsługi kadrowej w Inspektoracie oraz prawidłowego dokumentowania przebiegu zatrudnienia pracowników.
  • Prowadzi pod nadzorem głównego księgowego wybrane czynności w zakresie rachunkowości Inspektoratu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz przyjętą polityką rachunkowości w celu rzetelnego i jasnego przedstawienia sytuacji majątkowej i finansowej oraz wyniku finansowego jednostki.
  • Obsługuje programy finansowo-księgowe i służące do prowadzenia ewidencji posiadanych składników majątkowych, a także pozostałe systemy informatyczne np.: Informatyczny System Obsługi Budżetu Państwa TREZOR, System Bankowości Elektronicznej NBP, aplikacja PŁATNIK, zapewniając właściwe funkcjonowanie jednostki, w szczególności w sytuacji nieobecności głównego księgowego i w zakresie posiadanych upoważnień wykonuje dyspozycje środkami pieniężnymi w celu prawidłowego i terminowego regulowania zobowiązań jednostki oraz dokonywania rozliczeń finansowych dochodów i wydatków.
  • Sporządza na polecenie głównego księgowego sprawozdania finansowe oraz inne dokumenty o charakterze sprawozdawczym i rozliczeniowym (np. sprawozdania z zakresu budżetu zadaniowego, zamówień publicznych, wynagrodzeń i płac, deklaracje podatkowe, dokumenty rozliczeniowe z ZUS itp.) w celu dostarczenia bieżącej informacji nt. sytuacji finansowej i pozostałych aspektów funkcjonowania jednostki.
  • Dokonuje wstępnej kontroli: zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym oraz kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych w celu weryfikacji czy planowane wydatki są dokonywane w sposób celowy i oszczędny, z zachowaniem zasad: uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów, optymalnego doboru metod i środków służących osiągnięciu założonych celów, w sposób umożliwiający terminową realizację zadań oraz w wysokości i terminach wynikających z wcześniej zaciągniętych zobowiązań, w ramach zabezpieczonych środków pieniężnych w planie finansowym jednostki na dany rok budżetowy.
  • Sprawdza czy należności dotyczące dochodów są egzekwowane w ustalonych terminach i w pełnej wysokości.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego praca na stanowisku związanym ze sprawami finansowo-księgowymi lub kadrowo-płacowymi
  • Praktyczna znajomość zagadnień kadrowo-płacowych i praktyczna umiejętność wykonywania samodzielnych czynności w tym zakresie
  • Znajomość przepisów prawa pracy, systemu ubezpieczeń społecznych, przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej i przepisów wykonawczych do ww. ustawy
  • Znajomość przepisów szczególnych dotyczących wynagrodzeń pracowników jednostek sfery budżetowej
  • Podstawowa znajomość przepisów dotyczących rachunkowości, finansów publicznych, odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, zamówień publicznych oraz przepisów z zakresu sprawozdawczości budżetowej
  • Umiejętność sprawnej obsługi komputera, w tym praktycznego wykorzystania aplikacji pakietu MS Office
  • Umiejętność obsługi programów księgowych i kadrowych - płacowych
  • Komunikatywność i umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność analitycznego myślenia i argumentowania
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wiedza nt. struktury, funkcjonowania i zakresu zadań realizowanych przez organy Inspekcji Weterynaryjnej
  • Umiejętność obsługi Informatycznego Systemu Obsługi Budżetu Państwa TREZOR
  • Znajomość obsługi systemów księgowych i kadrowo-płacowych linii Progman
  • Znajomość obsługi systemu Płatnik
  • Znajomość obsługi bankowości elektronicznej NBP
  • Przeszkolenie w zakresie księgowości budżetowej
  • Posiadanie prawa jazdy kat. B