kandydatów

Etat Specjalista ds. prawnych

Firma: Gemini Polska Sp. z o.o. miejsce pracy: Gdańsk

Apteki Gemini obecne są na polskim rynku od 1990 roku, co oznacza, że opiekę nad Pacjentem sprawujemy już od ponad 30 lat! W 2021 roku obsłużyliśmy Pacjentów 25 milionów razy, będąc dla nich w blisko 200 aptekach stacjonarnych, zlokalizowanych w całej Polsce oraz w Aptece Internetowej @gemini.pl.

Nazwa Gemini oznacza bliźnięta, jako #LudzieGemini staramy się więc podwójnie, by być jak najbliżej pacjentów. Nasi najlepsi eksperci: Farmaceuci oraz zespół specjalistów z wielu dziedzin, łączą swoją wiedzę i doświadczenie, po to, żeby dostarczać usługi farmaceutyczne i realizować potrzeby Pacjentów na najwyższym poziomie.

Specjalista ds. prawnych
Miejsce pracy: Gdańsk
Twoje zadania:
  • sporządzanie dokumentów wewnątrz korporacyjnych, w tym uchwał organów spółek osobowych i kapitałowych, protokołów ze zgromadzeń wspólników, wniosków do KRS, pełnomocnictw,
  • sporządzanie pism w postępowaniach administracyjnych i sądowych, w tym sądowo-administracyjnych i doradztwo z nimi związane,
  • współpraca z działem regulacji w toku prowadzonych postępowań i kontroli, w tym w szczególności udział i reprezentacja w czynnościach przed organami inspekcji farmaceutycznej, sanitarnej, izbami aptekarskimi i NFZ,
  • identyfikacja ryzyk prawnych oraz monitorowanie zmian w przepisach prawa, w szczególności w zakresie regulacyjnych aspektów działalności aptek oraz procedury administracyjnej i sądowo-administracyjnej,
  • bieżące doradztwo prawne i wsparcie w innych obowiązkach działu prawnego.
Twoje doświadczenia i umiejętności:
  • bardzo dobra znajomość zagadnień związanych z prawem spółek, prawem administracyjnym, procedurą postępowania przed sądami administracyjnymi oraz prawem cywilnym i prawem gospodarczym, w tym postępowaniem administracyjnym,
  • dobra znajomość języka angielskiego, pozwalająca na tworzenie pism i prowadzenie korespondencji i rozmów telefonicznych w tym języku,
  • wysoka kultura osobista i umiejętności interpersonalne,
  • proaktywne i probiznesowe podejście do rozwiązywania problemów prawnych,
  • umiejętność pracy w zespole w dynamicznym środowisku.
Mile widziane:
  • doświadczenie zawodowe w obsłudze prawnej przedsiębiorców lub organów administracji publicznej zdobyte po otrzymaniu tytułu magistra prawa - jako prawnik wewnętrzny (in-house) lub w ramach renomowanej kancelarii prawnej,
  • doświadczenie zawodowe obejmujące w szczególności tworzenie dokumentów korporacyjnych spółek a także opiniowanie i konstruowanie pism w toku postępowań administracyjnych oraz postepowania przed sądami administracyjnymi,
  • doświadczenie związane z zagadnieniami regulowanymi prawem farmaceutycznym w zakresie funkcjonowania aptek lub związanymi z organizowaniem sieci franczyzowej bądź RODO byłoby dodatkowym atutem.
Oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • pracę na samodzielnym stanowisku przy realizacji ciekawych projektów,
  • benefity pozapłacowe m.in.: opiekę medyczną, kartę sportową i ubezpieczenie,
  • atrakcyjny program poleceń pracowniczych,
  • możliwości rozwoju i podnoszenia kompetencji,
  • obecność trenera wewnętrznego.
  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych,
  • komfortowe biuro w dobrze skomunikowanej lokalizacji,
  • elastyczne podejście do pracy hybrydowej lub zdalnej.
Prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją dla kandydatów na temat przetwarzania danych osobowych https://www.geminipolska.com.pl/klauzula-rekrutacja.
Gemini Polska sp. z o.o. wpisana do rejestru podmiotów prowadzących agencję zatrudnienia pod numerem 25125.