kandydatów

Etat Starszy Specjalista

Firma: Polska Agencja Kosmiczna miejsce pracy: Gdańsk

Ogłoszenie numer: 6506373, z dnia 2022-02-09

Polska Agencja Kosmiczna w Gdańsku
Prezes
poszukuje kandydatów na stanowisko:

Starszy Specjalista

Miejsce pracy: pomorskie / Gdańsk

Nr Ref.: 7/2022

Opis stanowiska

Wymiar etatu: 1 – umowa na zastępstwo

Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu:

Polska Agencja Kosmiczna, ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

Miejsce wykonywania pracy:

Siedziba w Gdańsku lub Oddział Terenowy w Warszawie

lub Oddział Terenowy w Rzeszowie

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • planowanie i wykonywanie analiz związanych z aktywnością polskiego sektora kosmicznego, w tym ankiet, wywiadów i wizyt terenowych,
  • udział w przygotowywaniu sprawozdań, stanowisk, rekomendacji i innych opracowań związanych z działalnością Departamentu,
  • udział w kształtowaniu strategii wspierania rozwoju polskiego sektora kosmicznego,
  • przygotowywanie informacji i prezentacji dotyczących możliwości wykorzystania wyników naukowych, technologii kosmicznych, jak również danych będących wynikiem działalności suborbitalnej i w przestrzeni kosmicznej,
  • wsparcie w organizacji spotkań i wydarzeń z udziałem ośrodków badawczych i podmiotów przemysłowych,
  • udział w przygotowywaniu i prowadzeniu konkursów i postępowań o udzielenie zamówienia publicznego,
  • reprezentowanie Agencji w kontaktach zewnętrznych,
  • koordynowanie prac i przedsięwzięć związanych z działalnością Departamentu.

Wymagania

Niezbędne:

  • wykształcenie wyższe,
  • minimum 2 lata aktywnego stażu pracy w zawodzie,
  • doświadczenie pracy w sektorze kosmicznym lub pokrewnym.

Wymagania dodatkowe:

  • umiejętność analitycznego myślenia i formułowania wniosków,
  • umiejętność organizowania pracy własnej, samodzielność w wyznaczaniu i realizacji celów,
  • dbałość o szczegóły,
  •  umiejętność pracy w zespole, łatwość komunikacji,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie,
  • bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office,
  • znajomość ustawy z dnia 26 września 2014 r. o Polskiej Agencji Kosmicznej (t.j.: Dz. U. 2014 r.
  • poz. 1533, ze zmianami).

Mile widziane:

  • doświadczenie pracy za granicą lub w zespołach międzynarodowych,
  • doświadczenie w zarządzaniu projektami,
  • wiedza z zakresu funkcjonowania środowiska naukowego lub działalności B+R w Polsce