kandydatów

Etat Główny Specjalista

Firma: Polska Agencja Kosmiczna miejsce pracy: Gdańsk

Ogłoszenie numer: 6506325, z dnia 2022-02-09

Polska Agencja Kosmiczna w Gdańsku
Prezes
poszukuje kandydatów na stanowisko:

Główny Specjalista

Miejsce pracy: pomorskie / Gdańsk

Nr Ref.: 6/2022

Opis stanowiska

Wymiar etatu: 1 – umowa na zastępstwo

Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu:

Polska Agencja Kosmiczna, ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

Miejsce wykonywania pracy:

Siedziba w Gdańsku lub Oddział Terenowy w Warszawie

lub Oddział Terenowy w Rzeszowie

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • planowanie i wykonywanie analiz związanych z aktywnością polskiego sektora kosmicznego, w tym ankiet,
  • wywiadów i wizyt terenowych, oraz opracowywanie raportów, rekomendacji i innych opracowań związanych z działalnością Departamentu,
  • udział w kształtowaniu strategii wspierania rozwoju polskiego sektora kosmicznego,
  • doradzanie podmiotom sektora kosmicznego, w zakresie (i) udziału w krajowych i zagranicznych projektach
  • naukowych i technologicznych, (ii) rozwijania kompetencji naukowych i inżynierskich, oraz (iii) rozwijania i wdrażania technologii kosmicznych
  • wsparcie organizacyjne i merytoryczne w procesie rozpoznawania i negocjacji możliwości polskiego udziału
  • w obiecujących projektach międzynarodowych,
  • przygotowywanie informacji i prezentacji dotyczących możliwości wykorzystania wyników naukowych,
  • technologii kosmicznych, jak również danych będących wynikiem działalności suborbitalnej i w przestrzeni
  • kosmicznej,
  • wsparcie w organizacji spotkań i wydarzeń z udziałem ośrodków badawczych i podmiotów przemysłowych, przygotowywanie wkładów merytorycznych w ramach postępowań o udzielenie zamówienia publicznego,
  • zapewnienie wsparcia mentorskiego w obszarach kompetencji,
  • reprezentowanie Agencji w kontaktach zewnętrznych,
  • koordynowanie prac, przedsięwzięć i projektów w ramach Agencji.

Wymagania

Niezbędne:

w zakresie wykształcenia i doświadczenia zawodowego:

  • doktorat oraz 5 lat aktywnego stażu pracy zawodzie, lub
  • wykształcenie wyższe oraz 8 lat aktywnego stażu pracy w zawodzie

Wymagania dodatkowe:

  • udokumentowane osiągnięcia wskazujące na efektywne wykorzystanie nabytej wiedzy eksperckiej (patenty,
  • publikacje, wdrożenia, itp.),
  • doświadczenie pracy za granicą lub w zespołach międzynarodowych,
  • umiejętność organizowania pracy własnej, samodzielność w wyznaczaniu i realizacji celów, dbałość o
  • szczegóły,
  • łatwość komunikacji, umiejętność podejmowania dyskusji i rezentowania dla szczebla kierowniczego i na forum międzynarodowym,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie,
  • bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office,
  • znajomość ust

Mile widziane:

  • doświadczenie w koordynowaniu prac zespołu lub zarządzaniu projektami,
  • wiedza z zakresu funkcjonowania środowiska naukowego lub działalności B+R w Polsce,
  • wiedza z zakresu europejskiej polityki kosmicznej.