Etat Od inspektora do głównego specjalisty w wydziale pomorskiego obserwatorium rynku pracy

Firma: Gdański Urząd Pracy miejsce pracy: Gdańsk

Gdański Urząd Pracy
Od inspektora do głównego specjalisty w wydziale pomorskiego obserwatorium rynku pracy
Miejsce pracy: Gdańsk
Numer: StPr/21/5102
OBOWIĄZKI:
Identyfikowanie i pozyskiwanie danych i informacji dotyczących zagadnień społeczno - gospodarczych powiązanych z problematyką rynku pracy na potrzeby rozwoju prowadzonych w obszarze regionalnej polityki rynku pracy oraz ich weryfikacja pod kątem przydatności i wykorzystania w procesie realizacji zadań Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, w tym do opracowań i publikacji własnych Urzędu.Analiza statystyczna danych empirycznych oraz przygotowywanie diagnoz i analiz, w oparciu o różne źródła, dotyczących zjawisk społeczno - gospodarczych, w tym w szczególności rynku pracy, na potrzeby realizacji przez Urząd zadań w ramach regionalnej polityki rynku pracy oraz Strategii Województwa Pomorskiego 2030Opracowywanie komentarza analitycznego w oparciu o diagnozy i analizy zjawisk społeczno - gospodarczych, w tym w szczególności dotyczących rynku pracy, do wykorzystania i publikacji na stronach internetowych Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Współtworzenie portalu Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy, w tym w zakresie rozwoju zasobów informacyjnych publikowanych na stronie internetowej porp.pl.Reprezentowanie Urzędu na spotkaniach, webinariach, w tym przygotowywanie i prowadzenie prezentacji dot. rynku pracy z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

Wykształcenie wyższe. Staż pracy minimum 1 rok. Znajomość problematyki społeczno gospodarczej. Umiejętność tworzenia przejrzystej, logicznej informacji pisemnej/komentarza analitycznego, przede wszystkim w oparciu o dane statystyczne.Bardzo dobra znajomość programów komputerowych: Excel, Word, Power Point, Outlook.Posiadanie obywatelstwa polskiego, pełnej zdolność do czynności prawnych, nieposzlakowanej opinii oraz korzystanie z pełni praw publicznych, nieskazanie prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.Wymagania dodatkowe:Preferowane wykształcenie na kierunku: ekonomia, zarządzanie, socjologia.Doświadczenie w opracowywaniu założeń i wdrażaniu projektów społeczno-gospodarczych, w tym finansowanych ze środków UE.Podstawowa wiedza z zakresu działalności samorządu i WUP.Umiejętność w zakresie przygotowywania i prezentowania informacji/komentarza analitycznego.Umiejętność graficznej prezentacji danych statystycznych.Doświadczenie w wystąpieniach publicznych.Samodzielność, kreatywność, inicjatywa, zorientowanie na rezultaty pracy.

Miejsce pracy:

Gdańsk

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

3 200 - 5 000 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Gdański Urząd Pracy