kandydatów

Etat Dyrektor departamentu rozwoju gospodarczego

Firma: Gdański Urząd Pracy miejsce pracy: Gdańsk

Gdański Urząd Pracy
Dyrektor departamentu rozwoju gospodarczego
Miejsce pracy: Gdańsk
Numer: StPr/21/4279
OBOWIĄZKI:
Koordynacja zadań dot. inicjowania i współdziałania w realizacji programów aktywizujących gospodarkę województwa, w tym programów rynku pracy, koordynacja zadań dotyczących prowadzenia analiz sytuacji gospodarczej województwa, koordynacja budowania regionalnego systemu innowacji, w tym także programowanie i wdrażanie samodzielnie bądź w partnerstwie, narzędzia wspierające rozwój innowacji w regionie, w tym koordynacja polityki wspierania rozwoju inteligentnych specjalizacji regionalnej gospodarki, współpraca z przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu, uczelniami, ośrodkami badawczo rozwojowymi, jednostkami samorządu terytorialnego oraz innymi partnerami z kraju i zagranicy, na rzecz projektowania i uruchamiania mechanizmów wspierających regionalną przedsiębiorczość zwłaszcza wdrażającą rozwiązania innowacyjne, przygotowywanie dokumentacji i analizy dotyczących realizacji praw z akcji i udziałów w spółkach prawa handlowego, w których zaangażowany jest majątek województwa, uczestniczenie w planowaniu zaopatrzenia w energie i paliwa na obszarze województwa w zakresie koordynacji współpracy pomiędzy gminami oraz badań zgodności gminnych planów zaopatrzenia w energię i paliwa z polityką energetyczną państwa, monitorowanie współpracy przedsiębiorstw sektora energetycznego z urzędem i jednostkami samorządu terytorialnego na terenie województwa.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

wykształcenie wyższe magisterskie, posiadanie co najmniej 5-letniego stażu pracy lub okresów wykonywania działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na stanowisku, posiadanie min. 3-letniego doświadczenia w pracy na stanowiskach kierowniczych, posiadanie min. 3-letniego doświadczenia w pracy na stanowiskach kierowniczych, wiedza z zakresu specyfiki i funkcjonowania instytucji rynku pracy oraz z zagadnień dotyczących działalności przedsiębiorstw, pracodawców, znajomość ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, znajomość zagadnień związanych z gospodarką energetyczną województwa pomorskiego oraz ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz.U. 2020.833), znajomość ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych (Dz.U.2020.1526) oraz kodeksu postepowania administracyjnego, znajomość ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego, komunikatywna znajomość języka angielskiego, umiejętność zarzadzania zasobami ludzkimi i delegowania zadań, znajomość regulacji prawnych dotyczących samorządu województwa oraz ustawy o samorządzie województwa, znajomość obsługi komputera MS Office (Word, Excel, Power Point), brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, obywatelstwo polskie, nieposzlakowana opinia, pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych."uprawnienia:

Miejsce pracy:

Gdańsk

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 5 000 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Gdański Urząd Pracy